UUED vedajad laevaliinidel

Parvlaevapiletid ja info Rohuküla-Heltermaa ja Virtsu-Kuivastu liinile saadaval www.praamid.ee, Triigi-Sõru, Sviby-Rohuküla ja Ruhnu liinidele www.veeteed.com.

Parvlaev Hiiumaa ristimine Norras, Fiskerstrandis, ristiema Katrin Kallisma

 

Saaremaa Laevakompanii kolmas uus parvlaev ristiti täna pidulikul nimetseremoonial Hiiumaaks.

Neljapäeva lõunal Norras Fiskerstrand BLRT laevatehases peetud ristimistseremoonial tervitasid oma uut laeva kaptenid Ain Pulk ja Tõnu Kreos. Laeva ristiema, 22-aastane hiiu neiu Katrin Kallisma andis laevale kaasa oma soovid. „Eesti läänerannikul asuvad kolm saart - Saaremaa, Hiiumaa ja Muhumaa. Saaremaa ja Muhumaa on saanud juba laeva nimedeks ja teevad uhkusega oma tööd. Saagu selle laeva nimeks „Hiiumaa”! Olgu õnne Sul meredel ning tuuled ja jää armuline! Seitse jalga vett Sulle kiilu alla!“ lausus ristiema ning lõi šampusepudeli pidulikult vastu laeva nina.

Ristiema ühendab laevaga kodusaare nimi ning soov siduda oma elu tööalaselt mere ja laevandusega. Kallisma õpib Eesti Mereakadeemias sadamamajandamise ja meretranspordi juhtimise erialal ning tunneb suurt huvi ka Väinamere liikluse vastu, uurides oma lõputöös parvlaevateenuse kvaliteeti reisijate arvamuste põhjal.

Parvlaev Hiiumaa hakkab teenindama Heltermaa-Rohuküla liini. Uus laev on identne mullu valminud parvlaevadega Muhumaa ja Saaremaa ning see võimaldab laevu paindlikult vastavalt vajadusele liinide vahel ümber paigutada.

Hiiumaa valmimine tähistab ühtlasi Saaremaa Laevakompanii 1,4 miljardi krooni suuruse laevaehitusprojekti lõppu, mille raames valmib kolm identsete parameetritega reisiparvlaeva Lääne-Eesti saarte ja mandri vaheliseks liikluseks. Koos sadamate valdaja AS Saarte Liinid tehtavate investeeringutega sadamate laiendamisesse ja kaasajastamisesse tõuseb uute laevade liiniletoomisesse suunatav summa 2 miljardi kroonini. Laevade ehitaja on BLRT Grupp.

 
Get Adobe Flash player