UUED vedajad laevaliinidel

Parvlaevapiletid ja info Rohuküla-Heltermaa ja Virtsu-Kuivastu liinile saadaval www.praamid.ee, Triigi-Sõru, Sviby-Rohuküla ja Ruhnu liinidele www.veeteed.com.

Norra kuningas Harald V ja Leedu president Dalia Grybauskaité külastavad Fiskerstrandi laevatehast ja sealjuures ka SLK kolmandat uut parvlaeva Hiiumaa

 

Norra kuningas Harald V viib ametlikul riigivisiidil oleva Leedu presidendi Dalia Grybauskaité Fiskerstrand BLRT laevatehasesse, kus külastatakse ühiselt Saaremaa Laevakompanii kolmandat uut parvlaeva Hiiumaa, mis valmib Norra ja Leedu laevaehitajate ühisprojektina.

Riigipeade külastuse eesmärk on Fiskerstrand BLRT laevatehases valmiv parvlaev Hiiumaa. Kuningas Harald V ja president Grybauskaité teevad Hiiumaa reisijasalongides ja kaptenisillal kokku 45-minutilise ringkäigu. Ajalooline külastus algab kell 12 kohaliku aja järgi.

Saaremaa Laevakompanii nõukogu esimees Vjatšeslav Leedo hindab kõrgelt sündmuse ajaloolist väärtust ning au, mis kompanii alusele osaks saab. „See on kahe sajandi jooksul juba kolmas laev, mis kannab Hiiumaa nime, aga minu teada esimene, mida sõidavad spetsiaalselt vaatama Euroopa kroonitud pead. Samas mitte ainult meie jaoks pole see ajalooline hetk – kohalikud laevavabrikandid räägivad, et viimati väisas Norra kuningas toda piirkonda 1940ndatel aastatel. Et meie väikese Eesti suur laevaehitusprojekt on ka Norra riigi jaoks niivõrd suur, et kuningas ise peab vajalikuks pärast nõnda pikka aega kohale sõita ja oma külalisi meie Hiiumaad vaatama viima, on tunnustus eelkõige Eesti meremeestele,“ rääkis Leedo.

BLRT Grupi juhatuse esimees märkis, et niivõrd kõrgete ametiisikute visiit on ettevõtte jaoks tunnustuseks ja innustuseks. „Lisaks kolmele Eesti parvlaevale oleme ehitanud mitmeid praame Norra jaoks. Täna käib kahe gaasipraami ehitus, millest üks on maailma suurim omataoliste seas,“ lausus Berman.

 
Get Adobe Flash player