UUED vedajad laevaliinidel

Parvlaevapiletid ja info Rohuküla-Heltermaa ja Virtsu-Kuivastu liinile saadaval www.praamid.ee, Triigi-Sõru, Sviby-Rohuküla ja Ruhnu liinidele www.veeteed.com.

Parvlaev Muhumaa alustab tööd Rohuküla - Heltermaa liinil

 

Saaremaa Laevakompanii teatel teeb esimene uus reisiparvlaev Muhumaa oma avareisi esmaspäeval, 15. märtsil kell 18.30 väljumisega Rohukülast.

Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimehe Tõnis Rihvki sõnul on täna oluline päev nii ettevõttele ja laevaperedele kui kõigile reisijatele. „Oleme seda päeva pikisilmi oodanud. Sündmus on eriline – esmakordselt Väinamere ajaloos on saarte elanike ja külastajate kasutuses parvlaev, mis on ehitatud spetsiaalselt Lääne-Eesti saarte liinidele, arvestades kohalikke olusid ja meresõidunüansse,“ rääkis Rihvk. „Laeva liinile tulek on langenud ajale, mil jääolud on haruldaselt karmid ja panevad Muhumaa kohe esimestel tööpäevadel proovile, aga usume, et laev sai sama kange loomuga kui tema nimi ning Väinamere jäämassid teda naljalt ei pea.“

Avareisi eel sõlmivad Muhumaa kaptenid Andrus Saat ja Aidar Lees-Leesmaa ning laeva ristiema Marii lahti sümboolse köie, mis tähistab ametlikku kutset laevale. Esimese ülesõidu puhul pakub Muhumaa laevapere reisijatele kringlit ja kohvi-teed.

Parvlaev Muhumaa kannab Saaremaa Laevakompanii laevastiku sinist-valget värvikuube, sisekujundus on nimele vääriliselt Muhu toonides. Muhumaal on avar reisijateala, sealhulgas kohvik-bistroo, baar, kauplus ning päikesetekid. Tekkidevahelised trepid on seni liini teenindanud laevadega võrreldes Muhumaal oluliselt laiemad ja seega mugavamad, liikumispuudega reisijatele mõeldes on reisiteki ja ülemise autoteki vahel liikumiseks paigaldatud kaks lifti. Lähipäevil avatakse laevapardal tasuta wifi-leviala, samuti on reisijatele arvuti vooluvõrku ühendamiseks piisavalt pistikuid. Sõidukite kasutuses on kaks autotekki.

 
Get Adobe Flash player