UUED vedajad laevaliinidel

Parvlaevapiletid ja info Rohuküla-Heltermaa ja Virtsu-Kuivastu liinile saadaval www.praamid.ee, Triigi-Sõru, Sviby-Rohuküla ja Ruhnu liinidele www.veeteed.com.

Parvlaev Muhumaa korpus jõudis Norrasse

 

Saaremaa Laevakompanii uus reisiparvlaev jõudis eelmisel nädalal Klaipedast Norrasse BLRT-Fiskerstrand laevaehitustehasesse, kus alusel teostatakse viimased ehitustööd – viiakse läbi elektritööd, paigaldatakse seadmestik ning sisustus.

Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimehe Tõnis Rihvki sõnul kulges valmiva reisiparvlaeva teekond BLRT Grupi Klaipeda laevatehasest Norra läänerannikul Fiskarstrandis asuvasse BLRT-Fiskerstrand laevaehitustehasesse plaanipäraselt ja sujuvalt. „Meie reisiparvlaeva tõi Klaipedast kohale Saksa lipu all sõitev suur avamerepuksiir. Ilm soosis ettevõtmist ning teekonnale kulus alla nädala,“ rääkis Rihvk.

Uue reisiparvlaeva korpus on valmis ning peamasinad ja sõuajamid paigas. Laev kannab ka juba Saaremaa Laevakompanii laevastiku sinist-valget värvikuube. “Norras tehakse veel elektritööd ja paigaldatakse seadmestik. Laev seisabki juba kai ääres ja tööd käivad,“ lisas Rihvk.

Laevale tulevad avar reisijateala, sealhulgas kohvik-bistroo, baar, kauplus ning päikesetekid, sõidukite kasutusse tulevad kaks autotekki. Sisustuse saab uus reisilaev hoolikalt kavandatud sisekujunduse alusel samuti Norras. „Sisekujunduses oli meiepoolne kindel soov kasutada kõigil kolmel uuel laeval Eesti saarte värve. Nii tuleb üks parvlaev Muhu, üks Saaremaa ning üks Hiiumaa värvides. Esimene laev, mis praegu Norras valmimas, hakkabki kandma Muhu toone, mis valdavalt ühtivad ka Eesti rahvuslike värvitoonidega,“ kirjeldas Rihvk.

Reisiparvlaev peaks lõplikult valmima jaanuari alguses, seejärel viiakse meeskonnale laeval läbi kursused, tehakse süsteemide ja käiguomaduste testimised ning vormistatakse vajalikud dokumendid. Väinamerele peaks laev jõudma jaanuari lõpus.

 
Get Adobe Flash player