UUED vedajad laevaliinidel

Parvlaevapiletid ja info Rohuküla-Heltermaa ja Virtsu-Kuivastu liinile saadaval www.praamid.ee, Triigi-Sõru, Sviby-Rohuküla ja Ruhnu liinidele www.veeteed.com.

Väinamere esimese uue laeva korpus peaaegu valmis (ajaleht Oma Saar)

 

Tõsiselt tormises ilmas, kus lendasid lillepotid ja kukkusid lipumastid, toimus eile Leedus Klaipedas Saaremaa laevanduse ajaloos kaks olulist sündmust. Veeskamistseremoonia peeti esimesel uuel parvlaeval ja kiilu sai alla teine ehitatav laev.

“Pool tööd tehtud,” naeris laevadega opereerima hakkava Saaremaa Laevakompanii omanik Vjatšeslav Leedo pärast seda, kui dokis seisva esimese laeva parda pihta vahuveinipudeli puruks oli löönud. Leedo kinnitas, et tema on tulemusega väga rahul. Leedo lootis, et seni vaid jooniste pealt nähtud ja eile esmakordselt avalikkusele näidatud laevaga jäävad rahule ka teised.

Lisaks Leedo purustatud vahuveinipudelile andis laevale oma õnnistuse ka kohalik preester.
Siiski pole laev veel täiesti valmis ja päriselt saab ta vee kiilu alla lähitulevikus, kui ta pukseeritakse Norras asuvasse tehasesse. Seal tehakse sisetööd ja paigaldatakse seadmed. Hiiumaa ja mandri vahelisele liinile tuleb laev novembris.

Klaipedas Fiskerstrand BLRT tehases toimunud ehitusprotsess on Saaremaa Laevakompanii laevaehituse projektijuhi Virgo Vinkeli sõnul läinud üle kivide ja kändude, kuna tehases on korraga käsil paljude laevade ehitus. Siiski on Vinkel veendunud, et nõutud kvaliteet on olemas.

 
Get Adobe Flash player